none
azonosító:
jelszó:
regisztráció
Ha már regisztrált felhasználó vagy, kattints ide!
Öszvér: Palm Treo 750
Dátum: 2007-05-15   | Szerző: Sulaki
Csoda történt! A legújabb Treo Windows operációs rendszert kapott, valahogy olyan ez, mint, hogy a párhuzamosok a végtelenben találkoznak. Nézzük meg, mi keletkezett az eddig elképzelhetetlennek gondolt elegyből.

 
Palm - Tero 750v (87%)
Ár/Érték arány 86%
Design 84%
Használhatóság 92%
Szolgáltatás kínálat 89%

Pozitívum:
egykezes használat, 3G (HSDPA támogatás), Bluetoth, gyors működés,

Negatívum:
nincs Wi-Fi, apró billentyűzet gombok, csak 1,3 Megapixeles kamera


A Treo 750 kinézete nagy hasonlóságot mutat ez elődökhöz, az antenna természetesen már nem türemkedik ki a készülékházból. A QWERTY billentyüzet is ismerős, de megjelent a Windows gomb, egy OK gomb társaságában. E gombsor felett találhatjuk a 240 x 240 képpontból álló érintőképernyőt, amely nagyon szép, éles és kontrasztos képet produkál. Összességében kinézete kellemes, mérete, még épp, a megfelelőség határán belül van.

Bekapcsolás után szokás szerint következik a kalibrálás, amelyen viszonylag gyorsan áteshetünk. Ez után meglepő felirattal szembesülhetünk, mert a készülék figyelmeztet bennünket, hogy tegyük el a ceruzát! Csodák csodája, ezután tényleg nem szükséges a cerka, tökéletesen elboldogulhatunk, az ujjaink segítségével. Nyugodtan mondhatjuk, hogy ez az első olyan PDA-teledfon, amelyet egykezes használatra terveztek. Ráadásul telefonként talán a legjobb is, mert sokkal egyszerübb vele a telefonálás, egyszerüen elkezdjük bepötyögni a számot, vagy a nevet, és egyezőség esetén már ajánlja is fel a tárolt lehetőségeket. A 300 MHz-es processzor, ugyan nem a legnagyobb a mai kínálatban, de kellő gyorsaságot biztosít, a zökkenőmentes használathoz. Ezt egészíti ki a 128 MB ROM és a 64 MB RAM, amennyiben ez nem lenne elég miniSD kártyával bővíthetjük a memóriát. A kezelőfelület ismerős lehet a többi PDA miatt, itt is van Mobile Office programcsomag: rendelkezésünkre áll a Word Mobile, Excel Mobile, Outlook Mobile, és a PowerPoint is. Mobile irodai szoftverek. Használhatjuk még navigációra is, mert a Bluetooth miatt könnyedén csatlakoztatható GPS, és az i-Go is tökéletesen müködik. Rendelkezésre áll még a fényképezőgép is, amelyet csak élményfotózásra ajánlanék, mert az 1,3 MP manapság már elég kevés.

Összegzés:

A Palm Treo 750-es, a Windows rendszerrel egy új, a mai elvárásoknak megfelelő telefonos mobil készülék. Ténylegesen lehetővé teszi az egykezes használatot, a ceruzát elfelejthetjük. Leszámítva a Wi-Fi hiányát nem igazán lehet róla rosszat mondani, mind telefonként, mind navigációs eszközként jól használható.



Ár: 154.000.-Ft.
Forgalmazó: RRC Hungary Kft.
Internet: www.difo.hu

- Windows Mobile 5.2 Pocket PC Phone Edition operációs rendszer
- Négy sávos GSM (850/900/1800/1900 MHz ), UMTS (850/1900/2100MHz), GPRS / EDGE, HSDPA
- 300 MHz-es Samsung processzor
- 240x240 pixel felbontású, 65,000 színü kijelző
- 128 MB ROM (60 MB szabadon felhasználható)
- MiniSD bővíthetőség
- TTY/TDD kompatibilitás
- Bluetooth 1.2, IrDA
- Cserélhető 1200 mAh-es Lithium-Ion akkumulátor (4.5 óra beszélgetési, 10 nap készenléti idő)
- 1.3 megapixeles kamera, 2x-es digitális zoom-mal és videó rögzítési lehetőséggel
- Méretek: 111 x 58 x 22 mm
- Tömeg: 154 gramm
- QWERTY billentyüzet, 5 irányú navigációs gomb


 

1/1

A hozzászólás beírásához kérjük jelentkezzen be.

Nincs hozzászólás a témában